İpek Biçer

 

1965-Ankara

1983- Ankara Atatürk Anadolu Lisesi

1987- ODTÜ - Endüstri Ürünleri Tasarımı

  

Tasarım, iç mimarlık ve yöneticilikle geçen yoğun iş hayatına ara verip ufak bir mola almak istediğim sırada mutfağın keyif veren gücünü keşfettim. Yemek ve sunum denemelerimi  henüz  yeni başlamış olan “blog” günlüklerle daha çok sayıda kişiyle paylaşmaya başladım. “Acemi Aşçı” o yıllarda ortaya çıktı.

Ve  bir gün kızımın doğum günü pastasını kendim yapmaya karar verdim.  

O gün bugündür ara vermeden pasta yapıyorum. 2011 yılındaki o pasta ile hobi olarak başlayan pastacılık serüvenim 7. yılının doldurdu.

 

İlk günden bu güne temel prensiplerim değişmedi;  bütün ürünlerimiz hala  ev yapımı yöntemlerle, tek tek, geleneksel malzemelerle ve ev hijyeninde yapılıyor. Bu nedenle hazır ara ürünler ile çoklu üretimler yerine, kısıtlı bir miktarda, kişiye özel çalışıyorum. Yapay malzemeleri, toz karışımları, kıvam verici ve transyağları mutfağımıza sokmadım,  hiç bir zaman da sokmayacağım.

 

Bana Bir Pasta Yap pastaları binden fazla aileye  ulaştı; doğum kurabiyelerini yaptığımız bebeklerin 4. pastalarını yaptık; nişan pastaları ile tanıştığımız güzel çiftlerin bebeklerine pasta yapma mutluluğunu yaşadık. Her geçen gün güzel insanlarla ve onların güveni ile büyüdük.

 

2014 Yılında markamız tescillendi, atölyesine kavuştu ve yeni ekip arkadaşları aramıza katılmaya başladı. Atölyemizde bilgi ve tecrüblerimizi paylaşmak için butik pastacılık kurs programları oluşturduk.

 

Sizlerle de yolumuzun en tatlı yerde kesişmesi dileği ile…

Sevgilerimle,

 

İpek Biçer

BASINDA Bana Bir Pasta Yap