top of page

SİPARİŞ ÖNCESİ BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ

Bana Bir Pasta Yap® ürünlerine gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler. Sipariş öncesinde ihtiyacınız olan bilgileri burada bulabilirsiniz. Diğer tüm detaylar için aşağıdaki bilgiler üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

 • Adres: Bana Bir Pasta Yap Abidin Daver Sokak 26/A Çankaya Ankara

 • Genellikle mutfakta ve üretimde olduğumuz için görüşmeye gelmeden öncesi randevu gereklidir

 • Telefon: 312 440 2928- 0531 426 7530 (hafta içi 9:00-18:00)

 • Email:  info@banabirpastayap.com

Pazar günleri kapalıyız

Nasıl fiyat bilgisi alabilirim?

Fiyatlandırma için telefon, whatsapp, email ya da internet sayfamızda yer alan Teklif Formu üzerinden bilgi alabilirsiniz. Sosyal medya üzerinden bilgi verilmemektedir.

 

Fiyatlandırma yapılabilmesi için ilgili ürüne ait:

 • Porsiyon sayısını (kişi sayısı ya da dilim sayısı)

 • Pastanın teslim tarihini

 • Tema, Görsel ya da ürün kodunu* içeren bilgileri iletmeniz gereklidir.

*bütün tasarımlarımızı kategorilere göre gruplanmış ve kodlanmış şekilde internet sayfamızda bulabilirsiniz

Fiyatlandırma neye göre yapılıyor? 

Pasta süsleme işçiliği+ dilim sayısı + figür/çiçek adedi + figürlerin birim fiyatı gibi detaylara göre her pasta için ayrı hesaplanmaktadır.  Kilogram ya da dilim fiyatı gibi sabit fiyat birimi ile çalışmıyoruz.

Tasarım detaylarını nasıl belirliyoruz?

Öncelikle, bana ait olmayan tasarımları kopyalamayı tercih etmediğimi belirtmek isterim. Bu resimleri, istediğiniz temayı anlatmak ve ilham vermek için kullanabilirsiniz.

BanaBirPastaYap tasarımlarını yeniden yorumlamak isteyebilir ya da tema detaylarını sizin belirlediğiniz, tamamen size özel yapılacak bir temayı tercih edebilirsiniz.

İnsan modelleme çalışmalarda, bu modellerin küçük boyutlarda ve şeker hamurundan yapıldığını göz önünde tutarak, figürlerin gerçek şahıslara bire bir benzemeyeceğini hatırlatmak isterim

 

Nasıl sipariş verebilirim?

Siparişleri internet üzerinden alıyoruz. Sipariş kararınızla birlikte, pastanıza ait detayları ve ödeme bilgilerini içeren sipariş formunuz  eposta/whatsapp üzerinden ulaştırılmaktadır.

Siparişin kesinleşmesi için ödemenin banka hesabına transfer edilmiş olması gerekmektedir.

Belirtilen opsiyon içinde ödeme yapılmadığı sürece tarih rezervi yapılmaz ve sipariş gerçekleşmiş sayılmaz.

 

Ödemeyi nasıl yapabilirim?

Ödemeleri banka transferi ya da nakit olarak yapabilirsiniz.

Kredi kartı ödeme alamıyoruz.

Ne kadar süre önce iletişime geçmeliyim?

Kaliteli butik pastaların tasarım/yapım süresi uzun ve zahmetlidir. Geleneksel yöntemlerle ve butik çalıştığımızdan, her hafta kısıtlı sayıda sipariş aldığımızı, bu nedenle rezervasyonların çok erken dolduğunu hatırlatmak isterim.

Rezervasyon için en az 10-15 gün önceden iletişime geçmenizi öneririm. (zaman zaman bu süreden de önce rezervasyonlarımız dolabiliyor)

Teslimat yapıyor musunuz?

Siparişlerinizi kutlanmış, taşımaya hazır şekilde atölyemizden teslim alabilirsiniz. Adrese teslimat için ücretli kurye gönderimi yapabiliriz. Teslimat ücreti mesafeye göre kurye firması tarafından belirlenme ve tahsil edilmektedir

Şehirlerarası gönderim yapıyor musunuz?

Müşterilerimiz kendi inisiyatif ve olanakları ile pastalarımızı şehirlerarası transfer edebiliyor. Biz herhangi bir şekilde şehirlerarası gönderim yapamıyoruz.

Atölyenize gelip ürünleri görebilir miyim?

Sipariş üzerine çalıştığımız için atölyemizde hazır ya da örnek ürün bulunmamakta. Bugüne kadar yaptığımız tüm çalışmaları sosyal medya hesaplarımızda ya da kategorilere göre gruplanmış ve kodlanmış şekilde internet sayfamızda bulabilirsiniz.

Maket Pasta yapıyor musunuz?

Kaliteli ve şık bir maket pasta, ancak beraberinde davetli sayısı kadar kaliteli dilim pasta ile sipariş edildiğinde anlamlı olabilir. Doğum günü pastalarında servis pastası eşlik etmeksizin, sadece maket pasta siparişlerinizi üzülerek kabul edemiyoruz.  Düğün pastası maketleri ise tasarım/işçilik ve kat sayısına göre her tasarım için ayrı hesaplanır.

Lezzet seçimi yapabiliyor muyuz?

Hiçbir seri üretim pastacılık malzemesi ve katkısı kullanmadan, tamamen geleneksel ev yapımı yöntemler ve kaliteli malzemeler (tereyağı,  gerçek Belçika çikolatası, esanslar yerine gerçek meyveler, nefis doğal soslar ve şuruplar) kullanarak kendi tariflerimizle hazırladığımız Bana Bir Pasta Yap pastalarının içerik ve lezzet kombinasyonlarını internet sayfamızda bulabilirsiniz.

Pastalarda taze çiçek kullanarak süsleme yapıyor musunuz?

Pastalarınızda taze çiçekler kullanılmasını istediğinizde, organizasyonunuzda birlikte çalıştığınız çiçekçilerle işbirliği yapabiliriz.

Çiçeklerin pastada kullanıma uygun hale getirilmesi ve pastaya montajı atölyemiz koşullarında tarafımızdan yapılacaktır.

Çiçek ücreti pasta fiyatına dahil olmayıp çiçekler müşterimiz tarafından temin edilebilir ya da fiyatı ayrıca hesaplanacaktır.  

En az kaç kişilik sipariş verebilirim?

(Tüm pastalarımız 12-13cm yüksekliğinde “keskin kenar” yüksek pasta tekniği ile hazırlanmaktadır)

 

 • En küçük boy pastamız 18cm çapındadır ve 10-15 dilim servis edilebilir.

 • İki kat pastalar 25 porsiyondan başlar: (18cm+13cm)

 • Kurabiyeler için minimum sipariş miktarı 25 adet. (+5 adet artırılarak)

 • Çubuklu kurabiyeler için sipariş miktarı en az 20 adet (+5 adet artırılarak)

 • Cupcakeler en az 12 adet  (6 şar adet artarak) hazırlanır.

 Hazır toz karışımlar yerine gerçek malzemelerle çalıştığımız için pastanelerle gramajlarımız farklıdır. Bu nedenle miktar belirlemede pastane usulü kilo hesabı yerine uluslararası standartlarla belirlenmiş "çember boyutuna göre dilim ölçüsü”nü kullanıyoruz. Yine de fikir vermesi açısından en küçük boy 18cm pastamızın 2,5- 3 kg olduğunu söyleyebilirim.

Siparişimi nasıl iptal ederim?

Tarih değişikliği ve iptaller için bildirim süresi en az 7 gündür.

Bu süreden kısa bildirimlerde değişiklik/iptal yapılamaz.

7 günden daha az bildirim sürelerinde ön ödeme iadesi yapılmaz

bottom of page